«З РІДНИМ СЛОВОМ МІЦНІЄ ДЕРЖАВА»: цикл заходів до Дня української писемності та мови
"Єдиний скарб у тебе - рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства"
П. Куліш
9 листопада - День української писемності та мови. 6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: "Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця».
Учні 5-А класу читали вірші
про мову.
Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об'єднує народи в нації і зміцнює державу. Тому 9 листопада для учнів 8 класу була проведена година єдності «Українська мова - мова єднання». Під час заходу присутні познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку. Молодь читала вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри. Наприкінці заходу пригадали геніальні слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову». Хлопці і дівчата побажали українцям приумножувати скарби рідної мови, яка єднає націю і створює її індивідуальне обличчя.
Українська мова набула особливої ваги - вона стала символом миру і єднання нації. Доречним був урок миру і єднання «Там, де живе рідна мова, живе український народ». Під час заходу присутні прийшли до висновку, що народ, держава, мова - це поняття нероздільні. Без мови немає народу, і , навпаки, без народу не існує мови. Учасникам надали можливість перевірити свої знання з української мови, запросивши взяти участь в мовних змаганнях «Яка чудова українська мова!».

Експонувалась книжкова виставка «Писемність та мова - жива плоть, яка створювалась мільйонами поколінь». Книжкові видання, представлені на виставці дали змогу читачам поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності.