Етнографічний музей "Берегиня"

Берегине, хто ти? Тебе створив народ такою загадковою, багатоликою та могутньою незнаною квіткою, що тримає в собі материнську силу жінки. Ти сама Мати-природа, яка несе в світ і суть творення, і суть захисту, а через це - вічне оновлення та гармонію життя. Ось ти, чарівна квітка - пані, що береже біле, червоне та чорне зерно духу, крові та землі - плоті, готової у цю мить розлетітися (вибухнути) у космосі для зародження нового життя. Твоє віття -руки обтяжене земним насінням розвитку, але тільки ти знаєш час того магнітного помаху засіву.

Берегиня дорогий нам символ, поширений по всій Україні. Вона і життєтворча Мати - природа, і жінка - Мати, яка дарує світові сина, і Дерево життя, що сформувало із мороку космосу чітку систему Всесвіту. І при всій своїй величності та могутності скромно прикоренилася у земному горнятку, аби ще раз нагадати, що кожне живе створіння - часточка неподільна і нерозривна загальної системи буття.

Протягом останніх років школа №1 - опорна в місті з питань навчання та розвитку учнів на основах народної педагогіки, етнографії та фольк­лору. На базі школи створе­ний унікальний музей етногра­фії України «Берегиня», який є центром художньо-естетич­ного розвитку школярів де систематично проводяться виставки дитячої творчості з декоративно-ужиткового мистецтва. Ідея створення музею належить заступнику директора з навчально-вихов­ної роботи Н.О.Сахаровій. Педагоги та батьки є безпосередніми учасниками багатопланової та творчої діяльності «Берегині», яка об'єднала всіх у справжню школу-родину. У музеї відтворено регіони України: Наддніпрянщина, Поділля, Полісся, Волинь, Слобожанщина, Західна Україна.

За роки існування етнографічного музею у школі на уроках народознавства та родинних святах побували цікаві люди: поети, письменники, композитори, артисти - представники усіх регіонів України.

За столом нашої шкільної «Берегині», за роки її існування, пригощались хлібом-сіллю понад 100 різних делегацій з усіх регіонів України, білоруського міста-побратима Молодечні, російського міста-побратима Красногорська Московської області та країн дальнього зарубіжжя: Америки, Канади, Австралії, Аргентини, Великобританії та Іспанії.

Хлібом-сіллю на столі зустрічали прекрасну літературно-музичну Богему України: поета-пісняра Вадима Крищенка (родом із Житомирщини), поета-пісняра Миколу Сингаївського (родом із Полісся), поета-пісняра Віктора Герасимова (родом із Київщини), родину поета-пісняра Дмитра Луценка (родом із Полтавщини), поета-пісняра Миколу Луківа (родом із Вінниччини), поета-пісняра Леоніда Закорданця (родом із Житомирщини), композитора Михайла Катричка - жителя міста Ірпеня (родом із Слобо­жанщини), поетесу Людмилу Покотило (родом із Київщи­ни), поета Володимира Кленца - жителя Гостомеля, поета Георгія Шмидського (родом із Житомирщини) та артистів: народного артиста України Віктора Шпортька - виконавця сучасних українських пісень на слова Вадима Крищенка та Миколи Сингаївського, заслуженого артиста України Олександра Василенка - виконавця пісень на слова Миколи Луківа та Леоніда Закордоння, артиста Андрія Миколайчука (родом із Черкащини) та юного соловейка України - українського Лоретті - Дмитра Литвинця, який 18 січня 2000 року на ювілейному шкільному святі «З ювілеєм тебе, «Берегине» (до 10-річчя етнографічного шкільного музею «Берегиня» подарував нам у «Берегиню») свою пісню-візитку «Україна - світ» на слова Віктора Герасимова  

Озори мене                               Стала сипові

Цвіт-калиною,                                Берегинею -

У степи свої                               У дитинства сни

Поведи.                                     Знов прийди. 

Словом-піснею                                   Приспів:

І зерниною                               Як Дніпро повік

Засівай добро                         З Україною,

І роди.                                    Так із нею я

           Назавжди.

 

У 1999 році пошукова група «Берегині» досліджувала художню спадщину України, рідного краю, так як в Ірпені жили і творили свої шедеври художники Ф.Г.Кричевський, М.О.Донцов, Б.М.Піаніда...

У 2005 році музей «Берегиня» з честю пройшов перереєстрацію при закладах освіти Київської державної адміністрації.

Відвідавши «Берегиню», поет-пісняр Микола Сингаївський написав:

Мов наснаги з живої криниці,  

Зачерпнув я на все життя,

Побувавши в іртиській світлиці,

Збагативши думки й почуття

І скажу про Ірпінь я віднині –

Все, що бачив у цьому краю,

Тут здавен живуть Берегині,

Бережуть Україну свою.

Сайт налаштований для школи №1 
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати