Історія школи

Гортаючи  сторінки історії... 


Із покон віку усі дороги у місті чи в селі вели до храму. Була в місті Ірпені  православна церква Троїцька. При старій церкві (на Троїцькій вулиці) до революції була гімназія, а за радянської влади її перетворили на народну школу, а потім - на семирічку. Місця на всіх там не вистачало, тому молодші класи вчилися у філіях. 1-2 класи навчалися на вулиці Високій (поблизу Київської) на дачі Голуба. На уроках праці з улюбленою вчителькою Ольгою Павлівною саджали квасолю, картоплю, огірки. Невдовзі дача згоріла і другий клас перевели на дачу Чоколова, яка після революції спорожніла і використовувалася лише випадково, поки її не передали Наросвіті. Навчалися на дачі Чоколова якраз у голодний період 1932 - 1933 років.

Збереглася шкільна фотографія тих часів. Другий клас разом з класним керівником Ольгою Павлівною знятий у 1932 році біля школи на Троїцькій вулиці, де зараз спортивна школа. Директором школи був Кругляк Ксенофонт Іванович. Він носив залізничну форму, за що діти прозвали його Семафором Івановичем. У цій школі діти навчалися до 1936 року, там святкували випуск семирічки, а ВІ936 - 1937 році всіх старшокласників перевели до нової школи № 12, що була розташована там же, де й теперішня.

Спочатку школу очолював Кругляк, але у 1938 - 1939 роках директором призначили Кадуру Василя Івановича. Прекрасний вчитель і педагог, він викладав анатомію та фізіологію, використовував і сам писав методичні розробки. Сам директор і деякі вчителі носили залізничну форму, бо школа вважалась залізничною і українською: всі предмети велися українською мовою і атестат зрілості теж україномовний. Педколектив у школі склався кваліфікований і надзвичайно професійний. Вдячним словом хочеться згадати учителів: Бутенко Павла Свиридовича, завуча школи, історика, Шолоха Олександра Федоровича - викладача української мови та літератури, Єрмолснко Михайла Тарасовича - учителя російської мови та літератури, Анну Гросс - підмінного викладача німецької мови, Рудь Івана Яковича - хіміка, з місцевих жителів, Венгерова Віктора Вікторовича — він вів уроки фізкультури, Железняка Григорія  Івановича, який прийшов у школу після закінчення Київського педінституту з червоним дипломом, вів уроки географії. Школа була кращою в Приірніині, показовою.

Активно діяли піонерська та комсомольська організації, самодіяльність, популярний в окрузі шкільний театр.

В 1937р. школа зробила перший випуск десятого класу, директором став Чигирин Тимофій Іванович.

В 1939р. почалося будівництво нового будинку для школи, яке закінчилось в 1941 році. На новобудові працювали учителі та учні школи, громадськість селища. Школа збудована за типовим проектом з великою кількістю світлих класних приміщень. Будівля - одноповерхова. Перед фасадом школи побудували пам'ятник В.І.Леніну

Сайт налаштований для школи №1 
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати